Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Granita ice

Czym jest granita ice? Skąd powstał pomysł na takie napoje lodowe? Czy sorbety lodowe są łatwe do przygotowania?

Granita ice

Granita ice to deser pochodzący z Sycylii – we Włoszech występuje w wielu różnych formach. To zamrożony deser wykonany z wody, cukru i aromatów. Jest on związany z sorbetem i lodami włoskimi, jednak jest bardziej krystaliczny i płynny. Jest o wiele bardziej kremowy niż sorbet i zwarty, co wpływa na jego wyjątkowość i oryginalność.Jakie są tradycyjne składniki smakowe granity? Okazuje się, że sok z cytryny, kawa, migdały, truskawki, mandarynki. Granita ma swoje tradycje na całym świecie i w zależności od regionu, jest podawany w bardzo różny sposób. Bardzo często podawana jest jako napój w plastikowym kubku ze słomką lub z przykrywką.

Maszyna do produkcji granity

Stworzenie doskonałej granity ice wymaga skorzystania ze specjalnej maszyny. Ten zimny napój zostaje wyprodukowany z użyciem odpowiednich składników, w zależności od tego, jaki smak wybierzemy. Dzięki takiej maszynie stworzymy także mrożone napoje, kawy mrożone, shake, sorbety itp. Zazwyczaj posiada ona funkcję chłodzenia napoju lub funkcje mrożenia. Posiada kilka pojemników, posiadających regulowany stopień zamrożenia mieszanki. Takie maszyny spotkamy najczęściej w lodziarni lub kawiarni. Ich zaletami są niewielkie wymiary i niewielki koszt zakupu i eksploatacji. Urządzenie zapewni więc szybki zwrot inwestycji i zyski.

Sorbety lodowe

Warto zauważyć, że dużym zainteresowaniem w okresie letnim cieszą się także sorbety lodowe. Są one proste w przygotowaniu i zapewnią doskonałą ucztę dla naszego podniebienia. Jakie smaki sorbetu są najbardziej popularne? Są to pyszne sorbety z truskawkami, z czekoladą lub miętowe. Na wierzch sorbetu możemy dodać świeże owoce, polać sorbet syropem lub posypać startą czekoladą, co wpłynie na walory estetyczne i będzie jeszcze smaczniejsze. Gdy pragniemy większego orzeźwienia, możemy dodać do sorbetu soku z cytryny. Sorbety kupimy w każdej lodziarni, ale możemy także bez problemu wykonać je w domu, czym zyskamy uznanie naszych gości i zachwyt doskonałym smakiem.

Zwykłe lody pomału ustępują miejsca nowoczesnych napojom mrożonym. Oczywiście po lody także chętnie sięgamy, niemniej napoje lodowe to także nie lada specjał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.