Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Pojemniki IBC – dlaczego warto je stosować?

Bezpieczne, a jednocześnie wygodne magazynowanie i przewóz cieczy jest w wielu firmach kluczową kwestią. Są różne sposoby, pozwalające rozwiązać ten problem. Jednak coraz więcej firm decyduje się na kontener IBC. Dlaczego tak się dzieje?

Wygodnie i bezpiecznie

Paletopojemnik, zwany też kontenerem IBC (z ang. Intermediate Bulk Container) to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest magazynowanie i przewóz płynów, substancji półpłynnych czy sypkich. Kontener IBC znany jest też pod innymi nazwami np. mauser, DPPL (duży pojemnik do przewozu luzem), paletopojemnik, zbiornik IBC czy tankpaleta.Zbiorniki IBC pozwalają bezpiecznie transportować i przechowywać nawet niebezpieczne substancje płynne i półpłynne. Większość zbiorników jest bardzo uniwersalna, choć coraz częściej spotyka się pojemniki dedykowane do specjalnych substancji, np. alkoholu, oleju, substancji żrących czy światłoczułych.

Podstawowe cechy paletopojemnika

Paletopojemniki są wykonane z polietylenu o wysokiej gęstości. Dzięki temu pojemnik jest odporny zarówno na czynniki chemiczne, jak i mechaniczne. Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalna klatka – kosz, wykonana z ocynkowanych rurek. Klatkę, wraz z umieszczonym w niej pojemnikiem, układa się na drewnianej lub plastikowej palecie.Kontenery IBC mają z reguły pojemność 1000 l i kształt sześcianu. Dzięki temu nie zabierają zbyt dużo miejsca, a metalowy kosz pozwala na bezpieczne składowanie pojemników w stosie oraz zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w czasie transportu.Pojemnik jest zaopatrzony w otwór wlewowy, umieszczony w górnej powierzchni oraz zawór spustowy. Zawór znajduje się w dolnej części pojemnika i zapewnia bezpieczne oraz szybkie opróżnienie zbiornika.

Gdzie można zastosować zbiornik IBC?

Zbiornik ibc przyda się wszędzie, gdzie używa się i produkuje produkty płynne i półpłynne. Stosowany jest powszechnie w wielu branżach, m.in. chemicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej czy spożywczej. Kontenery IBC umożliwiają bezpieczne składowanie i transport płynnych substancji, co jest nieocenione w wymienionych branżach. Dodatkowym atutem jest kształt sześciany, który zapewnia optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Trzeba jednak pamiętać, że zbiorniki IBC, których używa się w przemyśle spożywczym, muszą mieć certyfikaty, dopuszczające do kontaktu z żywnością.W ostatnim czasie kontenerem IBC zainteresowali się także właściciele ogrodów i działek. Wykorzystują go do magazynowania wody deszczowej, używanej do podlewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.