Coraz popularniejszą w ostatnich latach metodą druku jest druk sublimacyjny. W ten sposób możesz tanio i ekologicznie ozdobić dowolne przedmioty wybraną przez siebie grafiką. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety ma nadruk sublimacyjny, a także podpowiemy, gdzie najczęściej jest stosowany.
Czym jest nadruk sublimacyjny?
Można śmiało powiedzieć, że współczesne czasy zachęcają nas do podkreślania swojego indywidualizmu na każdym kroku. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Dzięki spersonalizowanym przedmiotom możesz poczuć się lepiej w codziennym środowisku. Takie gadżety sprawdzą się również dobrze jako prezenty dla przyjaciół oraz rodziny. Spersonalizowane przedmioty są strzałem w dziesiątkę, jeśli nie wiesz, co kupić na urodziny bliskiej osobie. Dzięki temu osoba obdarowana będzie miała pewność, że świadomie wybrałeś prezent i poświęciłeś na to trochę czasu. Trzeba dokładnie prześledzić technologię, za pomocą której nadruki sublimacyjne są wytwarzane. Tylko wtedy można będzie zrozumieć istotę procesów zachodzących w trakcie sublimacyjnego druku. Pierwszy etap to oczywiście wydrukowanie tekstu lub grafiki, która ma się znaleźć na powierzchni przedmiotu.
Przygotowanie sublimacji
Odpowiednie przygotowanie obrazu jest naprawdę bardzo ważne. Jest to szczególnie istotne w przypadku grafiki rastrowej, która składa się z pikseli. Trzeba zwrócić uwagę na rozdzielczość ilustracji. Przyczyną znacznego spadku rozdzielczości może być zbyt intensywne skalowanie obrazu. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że druk sublimacyjny jest bardzo trwały. Tusz wnika w podłoże i jest później jego integralną częścią. Właśnie dlatego można spokojnie prać koszulkę z drukiem sublimacyjnym w pralce bez obawy, że coś się z nią stanie. Trzeba dodać, że nadruk jest ekologiczny oraz bezwonny, ponieważ wszystkie tusze przygotowywane na bazie wody i to bez dodatku rozpuszczalników. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, czym jest sublimacja druk jest bardzo wytrzymały.
Dodaj komentarz