Rynek nieruchomości mimo chwilowych kryzysów ma się dobrze. Deweloperzy i inwestorzy bardzo chętnie skupiają się na budowaniu mieszkań oraz segmentów. Zainteresowanych kupnem takich lokali nie brakuje, mimo że ceny sukcesywnie rosną. Zanim jednak powstanie osiedle czy bloki, inwestor musi znaleźć odpowiednią działkę, na której będzie mógł budować.
Jakie działki są najpopularniejsze?
Bardzo popularne są działki inwestycyjne na Śląsku, znajdujące się pod miastem. Klienci szukają niewielkich segmentów, z ogródkiem, w przyjemnej i spokojnej okolicy. Dodatkowo jednak istotne jest, aby takie osiedle było zlokalizowane w dogodnym miejscu, z którego bez problemu można dostać się do pracy czy na zakupy.
Działki inwestycyjne na Śląsku, które spełniają takie kryteria, są bardzo popularne właśnie wśród firm zajmujących się budowami osiedli i bloków.
Można powiedzieć, że ich sprzedaż jest błyskawiczna, bo deweloperów na rynku nie brakuje. Każdy z nich doskonale zdaje sobie sprawę, że w tym biznesie liczy się przede wszystkim lokalizacja, która pozwoli w szybkim czasie sprzedać pobudowane nieruchomości.
Co oprócz lokalizacji?
Ważnym aspektem, który trzeba brać pod uwagę, przeglądając działki inwestycyjne na Śląsku, jest oprócz lokalizacji, również okolica. Zazwyczaj segmenty z ogródkiem kupują osoby młode, posiadające lub planujące powiększenie rodziny.
Tacy klienci szukają więc dla siebie domów, które w okolicy mają dostępne wszelkie podstawowe udogodnienia. Chodzi tu przede wszystkim o przedszkole, szkołę, centrum medyczne, aptekę czy market spożywczy.
Deweloper, kupując działki inwestycyjne na Śląsku, musi brać pod uwagę również te aspekty. Domek w środku lasu jest nie wątpliwie kuszący i pozwala odciąć się od zgiełku miasta. Jednak codzienny, utrudniony dostęp do podstawowych usług może skutecznie ostudzić entuzjazm.
Trudne poszukiwania
Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, znalezienie idealnej działki tego typu nie jest wcale takie proste. Z jednej strony działki inwestycyjne na Śląsku są bardzo pożądane przez firmy budowlane, z drugiej nie są tak bardzo dostępne. Przynajmniej te, które spełniają większość wskazanych wyżej wymogów.
Planując budowę osiedla, trzeba sprawdzać i analizować wiele czynników, które później ostatecznie wpłyną na podaż i zainteresowanie potencjalnych klientów. Do tego dochodzi kwestia ceny za działkę oraz presja czasu. Decyzja w tym przypadku jest więc bardzo trudna. Nie można pozwolić sobie na żaden błąd, bo może się on okazać bardzo kosztowny.
Dodaj komentarz