Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Zbiornik dwupłaszczowy na paliwo a dodatkowe elementy wyposażenia

Każdy zbiornik dwupłaszczowy może być wyposażony w dodatkowe elementy wyposażenia, których rolą jest zwiększenie możliwości urządzenia i jego funkcjonalności. Detale te mogą mieć dowolną formę, ale zwykle koncentrują się na poprawie efektywności zbiornika i zamontowanych w nim elementów pomiarowych.

Łatwiejsza dystrybucja paliwa

Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy bardzo często jest wyposażany w dodatkowe akcesoria, których zadaniem jest łatwiejsza dystrybucja paliwa.

Poprawa wydajności na tym polu objawia się poprzez zamontowanie dłuższego węża dystrybutora (jego długość może dochodzić do nawet kilkunastu metrów) i zabudowanie wydajniejszej pompy, która będzie optymalna m.in. dla samochodów ciężarowych. Pompa ta – w niektórych wariantach – może osiągać pojemność do 95 litrów na minutę. Istnieje też możliwość zabudowania do niej filtra szklanego, który umożliwi łatwiejsze wychwycenie przepływających zanieczyszczeń.

Wyświetlacze i inne elementy pomiarowe

Możliwości oferowane przez zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa, mogą być też rozszerzane poprzez szeroki wachlarz doskonalszych urządzeń pomiarowych.

Do tej grupy należą dwie grupy detali: wyświetlacze i czujniki. Te pierwsze mogą mieć bardziej obszerną i czytelną formę (można je zabudowywać bezpośrednio na dystrybutorach). Z kolei czujniki mogą być zorientowane na różne aspekty pracy maszyny, w tym aktualny poziom zawartości paliwa (najczęściej 10 punktowy wyświetlacz) i czujkę wypływu do przestrzeni między płaszczami. W nowoczesnych zbiornikach dwupłaszczowych na olej napędowy istnieje też możliwość zaimplementowania interfejsu bezprzewodowego.

Oświetlenie dodatkowe

Klasyczny zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy posiada specjalną komorę kontrolną, umożliwiającą monitorowanie pracy poszczególnych elementów maszyny.

W niektórych wariantach zbiornika istnieje możliwość zamontowania dodatkowego oświetlenia, którego zadaniem będzie podświetlenie komory kontrolnej i – tym samym – usprawnienie pracy instalatora i kontrolera. Oświetlenie to ma najczęściej formę lamp LED, które zamontowane są w górnej półsferze komory kontrolnej.

Podsumowanie

Zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa to kompleksowe urządzenia, których rola już dawno nie ogranicza się do przechowywania paliw płynnych. Dzięki nowoczesnym komponentom ich potencjał uległ znacznemu wzrostowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.