Folia pęcherzykowa to bardzo popularny produkt, którego używa się np. podczas przeprowadzek lub w firmach kurierskich. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, że powstała w wyniku przypadku. Jakie są zalety jej używania? Co w swojej ofercie ma producent folii bąbelkowej? Jakie rodzaje folii można wyróżnić i jak ją dobrać do pakowania konkretnych rzeczy? Oto wskazówki oraz najważniejsze informacje, które pozwolą dokonać odpowiedniego wyboru.
Czym jest folia pęcherzykowa? Jaka jest historia jej powstania?
Choć każdy wie, czym jest Folia bąbelkowa i zapewne wiele osób nie raz jej używało, sama historia jej powstania nie jest już tak bardzo popularna jak sam produkt. Folia ta została wynaleziona przez amerykańskich inżynierów – Alfreda Fieldinga i Marca Chavannesa. Powstała w drugiej połowie XX wieku i – co ciekawe – pierwotnie wcale nie miała służyć do tych celów, do których służy obecnie. Początkowo miała to być trójwymiarowa tapeta, jednak – jak widać – założenia te uległy dość dużej modyfikacji podczas prac inżynierskich. Odkryto, że folia ta świetnie nadaje się do zabezpieczania rzeczy i w takiej formie używa się jej do dziś. Folia bąbelkowa powstała więc niejako przez przypadek.
Producent folii bąbelkowej – co oferuje? Jakie rodzaje folii można wymienić?
Obecnie folia pęcherzykowa jest bardzo popularnym akcesorium, którego nie może zabraknąć w domu lub w miejscach pracy. Co więcej, sklepy i hurtownie oferują różne jej rodzaje, by jak najlepiej móc zabezpieczać konkretne przedmioty. Co można znaleźć w asortymencie producentów folii bąbelkowej? Warto zwrócić uwagę między innymi na rolki (które przydają się do owijania większych rzeczy), laminowane folie (które zapewniają jeszcze większą ochronę przed uszkodzeniami), arkusze foliowe (które nadają się świetnie do tzw. opakowań zbiorczych służąc jako przekładki) oraz woreczki pęcherzykowe (których używa się głównie do pakowania sprzętów elektronicznych).
W ofercie znaleźć można także folie bąbelkowe z dwoma lub trzema warstwami, których używa się w zależności do tego, jak delikatne produkty się nimi zabezpiecza. Grubsze oczywiście nadają się do wyjątkowo kruchych przedmiotów. Można zakupić również wzmocnione folie lub standardowe jej rodzaje.
Dodaj komentarz