Paleta z tworzywa sztucznego jest lżejsza, wytrzymalsza, bardziej wszechstronna i łatwiejsza w utrzymaniu niż jej drewniany odpowiednik. Obecnie palety z tworzywa sztucznego są najdogodniejszą formą nośnika logistycznego, który zapewnia bezpieczeństwo i jest odporny na intensywną eksploatację. Sprawdź, czym wyróżniają się palety z tworzywa sztucznego.
Czym wyróżniają się palety z tworzywa sztucznego?
Paleta z tworzywa sztucznego wyróżnia się przede wszystkim dużą wytrzymałością. Jej konstrukcja dopasowana jest to przenoszenia naprawdę dużych obciążeń. Właściwości sztucznego materiału sprawiają, że taka paleta jest łatwa w utrzymaniu, a ryzyko pojawienia się na niej grzybów lub pleśni praktycznie nie istnieje.
Czystość i higiena ma ogromne znaczenie zwłaszcza w przemyśle spożywczym, dlatego przedsiębiorcy, który zajmują się transportem żywności, powinni wybrać nośnik, który oferuje im producent europalet wyprodukowanych z tworzyw sztucznych.
Jakie są rodzaje palet z tworzywa sztucznego?
Paleta z tworzywa sztucznego występuje w jednym z czterech standardowych wymiarów. Jak się jednak okazuje, rozmiar palety to tylko jedno z kryteriów, którym należy się kierować przy zakupie.
Ogromne znaczenie ma także docelowe przeznaczenie palety, ponieważ od tego zależy trafność wyboru odpowiedniej konstrukcji. Nośniki przeznaczone do przenoszenie ładunków o dużym obciążeniu są zwykle wyposażone w dodatkowe zabezpieczenie w postaci prętów zbrojeniowych.
Zalety palet z tworzywa sztucznego
Lista zalet palet z tworzywa sztucznego jest naprawdę długa. Na początek warto zwrócić uwagę, że pomimo znacznie większej wytrzymałości, takie palety są znacznie lżejsze niż ich drewniane odpowiedniki. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że każde uszkodzenie palety o drewnianej konstrukcji może poważnie naruszyć zawartość ładunku. Palety z tworzywa sztucznego są wolne od ostrych krawędzi i drzazg, przez co ryzyko uszkodzenia towaru, który się na nich znajduje, spada do minimum.
Ogromną zaletą palet z tworzywa sztucznego jest łatwość ich utrzymania. Nośniki z tego typu tworzywa można wielokrotnie dezynfekować bez ryzyka uszkodzenia struktury materiału. Jest to szczególnie ważne w transporcie żywności.
Dodaj komentarz