Producent folii bąbelkowej powinien szczególną uwagę przykładać do jakości wybranego surowca. Wytwarzana folia musi być trwała i mocna. Dodatkowo materiał przeznaczony do kontaktu z żywnością wymaga spełnienia wielu obostrzeń narzuconych przez przepisy.
Główne cechy folii bąbelkowych
Folia pęcherzykowa posiada wiele zalet. Dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów do jej wytwarzania jest wodoszczelna, niepalna oraz bezpieczna dla zdrowia człowieka. Folia powinna również posiadać odpowiednią elastyczność oraz być odporna na rozdarcie. Oczywiście musi być również w stu procentach szczelna. Tylko dzięki temu wpompowane w nią powietrze nie będzie uciekać.
W jakiej formie sprzedawana jest folia pęcherzykowa?
Producenci folii starają się, aby wytwarzany produkt w jak największym stopniu spełniał wymagania rynku. Wraz z rozwojem branży sklepów internetowych wzrosło zapotrzebowanie na specjalistyczne zabezpieczenie najróżniejszych typów przesyłek. Dlatego Folia bąbelkowa produkowana jest w postaci wygodnych worków, torebeczek oraz kopert. Jednak nadal największym powodzeniem cieszą się duże kawałki materiału nawinięte na rolkę. Taka forma pozwala na samodzielne dzielenie folii na rozmiary przydatne w konkretnej sytuacji.
Wykorzystanie folii z bąbelkami w różnych branżach
Wypełnione powietrzem otwory nie tylko wyśmienicie chronią przed uszkodzeniem, ale również mają właściwości termoizolacyjne. Dlatego folia stosowana jest w ogrodnictwie, turystyce oraz w gastronomii. Folią okrywa się donice na zimę, zabezpiecza jedzenie podczas dalekich wędrówek lub w trakcie dostarczania gotowych posiłków do klienta.
Dlaczego folie mają bąbelki różnej wielkości?
Wielkość pęcherzyka w najpopularniejszym rodzaju folii wynosi około jednego centymetra. Ten rodzaj materiału ma szerokie zastosowanie we wszystkich branżach związanych z przesyłaniem towarów. Jednak w niektórych przesyłkach lepiej sprawdzą się folie z dużymi, nawet kilkunastocentymetrowymi bąblami. Większe pęcherze świetnie zabezpieczają duży sprzęt AGD i RTV. Malutkie pęcherzyki chętnie wykorzystywane są w branżach związanych z biżuterią.
Dodaj komentarz