Należy mieć świadomość, że obecnie w celu maksymalnego zaoszczędzenia cennego czasu na wykonanie spisu z natury, przedsiębiorcy mogą korzystać z gotowych rozwiązań, jakimi są programy przeznaczone do inwentaryzacji środków trwałych. Dlaczego warto zdecydować się na wspomniane rozwiązanie?
Dlaczego inwentaryzacja środków trwałych powinna być przeprowadzona za pomocą kodu kreskowego?
Należy mieć świadomość, że specjalne programy dostępne na rynku pozwalają przedsiębiorcy lub osobie wykonującej inwentaryzację środków trwałych na generowanie unikalnego kodu kreskowego, a następnie wydrukowanie go na odpowiednio dobranych etykietach inwentaryzacyjnych.
Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że sprawdzone w działaniu drukarki etykiet będą następnie nanosiły wspomniany kod kreskowy w sposób trwały oraz bardzo odporny na środki czyszczące czy promieniowanie słoneczne. Godny uwagi jest fakt, że ogromnym atutem oprogramowania jest właściwe znakowanie środków trwałych. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorców jest zainteresowana oznaczeniem swojego majątku tylko raz.
Jakie atuty ma inwentaryzacja środków trwałych przy pomocy kodów kreskowych?
Do zdecydowanie najczęściej wymienianych zalet przez przedsiębiorców, a także osoby wykonujące omawianą inwentaryzację środków trwałych należy zaliczyć możliwość zaoszczędzenia nawet 80% czasu dzięki bardzo szybkiemu spisowi z natury.
Koniecznie trzeba także zdawać sobie sprawę, że w ten prosty sposób możliwe będzie uniknięcie ewentualnej pomyłki podczas identyfikowania poszczególnych środków trwałych czy wyposażania. Bardzo istotną zaletą jest także opcja naklejania etykiet na różne powierzchnie. Przedsiębiorcy przekonują się do tego rozwiązania także ze względu na bardzo niską cenę drukarki kodów kreskowych, etykiet czy skanera do kodów kreskowych.
Spis z natury można wykonać na dwa sposoby
Warto wiedzieć, że przedsiębiorca może za pomocą omawianego oprogramowania wykonać spis z natury na dwa sposoby. Pierwszym z nich będzie użycie bezprzewodowego skanera kodów kreskowych, który będzie połączony z laptopam. Należy oczywiście przemieszczać się z wspomnianymi urządzeniami z jednego pomieszczenia do drugiego.
Drugą opcją będzie wykorzystanie mobilnego kolektora danych, który jest wyposażony w pamięć. Należy posłużyć się także czytnikiem kodów kreskowych oraz odpowiednim programem przeznaczonym do inwentaryzacji. W ten sposób możliwe będzie nie tylko zeskanowanie, ale również zapisanie w jego pamięci nawet tysięcy różnych środków trwałych. Następnie po wykonaniu spisu wystarczy przekazać wyniki do głównej kartoteki. Inwentaryzacja środków trwałych wykonana przy pomocy odpowiedniego oprogramowania jest zatem znacznie szybsza w porównaniu do tradycyjnych metod.
Dodaj komentarz