Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Bankructwo firmy

Posiadanie własnej firmy daje nam możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy. Jednak czasami jedno nieprzemyślane posunięcie może doprowadzić do bankructwa i zostajemy bez pieniędzy. Czasem jesteśmy w stanie wyjść z długów, ale coraz częściej nam to się nie udaje. Jeżeli zbankrutowaliśmy, to warto pomyśleć o upadłości konsumenckiej.

Czy wszyscy mogą wnioskować o upadłość konsumencką?

Od lat wiele mówi się o upadłości konsumenckiej. Jeśli ktoś interesuje się tym tematem, to z całą pewnością wie, że dzisiaj Ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest znacznie łatwiejsze niż w przeszłości. Więcej osób uzyskuje pozytywne rozpatrzenie wniosku u upadłość i zostaje oddłużonych. Oczywiście przeważnie jest tak, że nie zostają umorzone wszystkie nasze długi, ale jakaś ich część i należy o tym pamiętać.

Jeżeli jesteśmy właścicielem firmy bądź zasiadamy w spółce, to niestety nie możemy starać się o upadłość konsumencką. Z tej możliwości mogą skorzystać jedynie osoby fizyczne, które nie posiadają własnej działalności i mają długotrwały problem ze spłatą długów.

Co należy zrobić, żeby uzyskać upadłość konsumencką?

Jeśli chcemy, żeby są umorzył nasze długi, to musimy złożyć odpowiedni wniosek, który następnie będzie dokładnie rozpatrzony przez pracowników sądu. We wniosku należy wykazać wszystkich naszych wierzycieli oraz przedstawić jak wygląda nasza sytuacja finansowa. Nie warto niczego ukrywać, ponieważ podczas postępowania może wszystko wyjść na jaw.

Zmiany w prawie upadłościowym

W ostatnich czasach nastąpiło wiele zmian w prawie upadłościowym, które są korzystne dla dłużnika. Przed złożeniem wniosku warto się z nimi zapoznać, żeby wiedzieć więcej na ten temat. Aktualnie upadłość konsumencką mogą uzyskać nawet osoby, które swoimi świadomymi działaniami doprowadziły do długów. W przeszłości było to niemożliwe. Zapewne z tego powodu jest dzisiaj znacznie więcej wniosków o upadłość konsumencką. Warto też zaznaczyć, że większość takich wniosków zostaje rozpatrzonych na korzyść dłużnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.