Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Co można przynieść na skup złota i srebra?

Skup złota i srebra to dla wielu osób ostatnia deska ratunku przed długami. To miejsce, w którym można oddać przedmioty wykonane z tych metali szlachetnych i od razu dostać gotówkę do ręki. Co można przynosić do skupu?

Biżuteria i ozdoby

Skup złota warszawa najczęściej przyjmuje biżuterię i drobne ozdoby, takie jak spinki do mankietów lub krawatów. Skup złota i srebra może przyjąć łańcuszki, bransoletki, zawieszki, pierścionki, sygnety. Czasami również zegarki naręczne i kieszonkowe. Zdarza się, że na skupie osiągają wyższe ceny niż gdy są sprzedawane jako przedmiot użytkowy. Na skup można też oddać złom, który został po produkcji biżuterii – np. gdy kupiono złoto do wyprodukowania pierścionka na zamówienie. Trudno jest kupić dokładnie tyle kruszca ile jest potrzebne. Z pozostałym materiałem, nie wiadomo co właściwie zrobić tak by odzyskać zainwestowane w nie pieniądze. Najprostszym rozwiązaniem jest sprzedanie go na skupie.

Monety

Ciekawą opcją jest skup monet. Wiadomo, nie wszystkie monety to cenne numizmaty. Z tego powodu warto rozważyć sprzedaż ich na skupie. Pod tę kategorię zalicza się także sprzedaż monet bulionowych, czyli złota inwestycyjnego. Zazwyczaj ma ono znaną wagę, która jest na nich wybita – np. jedna uncja. Skup monet obejmuje też monety, które nie są już w aktualnym obiegu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy nie posiadają one wartości kolekcjonerskiej. W przypadku monet, kluczowa jest znajomość zawartości procentowej tworzącego je złota. Monety z litego złota lub srebra zdarzają się rzadko. Najczęściej, metale te są tylko niewielką domieszką. Zdarza się też, że moneta jest galwanizowana – czyli ma na sobie cienką warstwę metalu. W ten sposób nieszlachetny metal można pokryć cienką warstwą złota lub srebra. Oszuka to niewprawne oko, ale w czasie badania jakości złota – na pewno wyjdzie na jaw.

Inne przedmioty

Skup złota warszawa przyjmuje też inne przedmioty wykonane z tego metalu szlachetnego. Mogą to być długopisy, pióra, czy zapalniczki. Zdarza się też tzw. złoto dentystyczne (złote licówki lub całe zęby). Ciekawostką są przedmioty użytkowe – złote klamki, złote kurki, ozdobne klamry od pasów, itd. Na skupie złota i srebra można oddać właściwie każdy przedmiot wykonany z tych kruszców. Oczywiście, im wyższa ich zawartość i próba – tym lepszą cenę osiąga przedmiot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.