Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Czy warto samodzielnie zainstalować WordPress?

WordPress to popularna platforma blogowa, która gwarantuje znacznie szerszy zakres możliwości, niż mogłoby się wydawać. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy cenią sobie wyjątkową wydajność, niezawodność oraz intuicyjną obsługę. Na uwagę zasługuje fakt, że oprogramowanie jest stale ulepszane. Platforma jest darmowa, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Instalacja WordPress również nie powinna stanowić wyzwania.

Przystosowanie serwera do potrzeb WordPress

WordPress instalacja wymaga dostosowania serwera do wymagań stawianych przez platformę. Tylko wtedy będzie ona w pełni funkcjonalna oraz bezawaryjna. Należy podkreślić, że serwer musi zostać dostosowany do wymagań najnowszej wersji. Teoretycznie można zainstalować poprzednią wersję platformy, jednak nie ma to większego sensu. Trzeba wiedzieć, że twórcy systematycznie wprowadzają udogodnienia, które podnoszą komfort obsługi. Nie warto z nich rezygnować.

Instalacja wordpress wymaga więc zweryfikowania parametrów serwera. Nie każdy wie, gdzie znaleźć potrzebne informacje. Najszybszym rozwiązaniem będzie więc skorzystanie z pomocy administracji serwera. Wystarczy skontaktować się z obsługą, a w ekspresowym tempie otrzymamy odpowiedź na zadane pytanie. Nie musimy samodzielnie poszukiwać danych, co jest bardzo wygodne.

Wybór domeny lub subdomeny

Adres strony www ma ogromne znaczenia. W dużej mierze to właśnie on decyduje o tym, czy witryna będzie cieszyć się zainteresowaniem użytkowników, czy też nie. WordPress instalacja wymaga zakupu domeny. Możliwości jest wiele. Na rynku znajdziemy wiele korzystnych ofert. Oczywiści nie zawsze trzeba korzystać z płatnej opcji. WordPress instalacja zezwala również na skorzystanie z darmowej domeny. Jest to korzystna propozycja dla tych, którzy nie potrzebują atrakcyjnego adresu.

Instalacja WordPressa umożliwia również wybór subdomeny. Jest to sposób na to, aby rozbudować już posiadaną witrynę. Wszystko zależy od osobistych potrzeb oraz wymagań.

Pobranie pliku instalacyjnego

Przed przystąpieniem do instalacji WordPress należy oczywiście pobrać plik instalacyjnych. Można znaleźć go na oficjalnej stronie producenta. Lepiej nie korzystać z innych źródeł. Planując WordPress instalację należy również zastanowić się, czy poradzimy sobie samodzielnie z konfiguracją platformy. Jest to niezbędne do tego, aby działała ona prawidłowo.

Przed instalacją WordPressa trzeba także określić najlepszą metodę. Tutaj duże znaczenie ma typ serwera. W sieci można znaleźć szczegółowe instrukcje, które ułatwią to zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.