Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Czym charakteryzuje się dobre biuro rachunkowe w Katowicach?

Wybór rzetelnego i godnego zaufania biura rachunkowego jest jednym z najtrudniejszych i najważniejszych decyzji. W wielu sytuacjach to właśnie od poprawności rozliczeń zależy sukces danej firmy. Jeżeli chodzi o biura rachunkowe w Katowicach to konkurencja jest bardzo duża, dlatego też warto dowiedzieć się, czym wyróżniają się najlepsze z nich.

Odpowiednie kwalifikacje zawodowe

Jak łatwo się domyśleć profesjonalne biuro rachunkowe w Katowicach musi posiadać stosowną Licencje Ministra Finansów. W Polsce biuro rachunkowe może założyć tak naprawdę każdy i nie potrzebne są żadne specjalistyczne uprawnienia. Między innymi dlatego też warto dokładnie sprawdzić, czy interesujące nas biuro rachunkowe w Katowicach posiada odpowiednie kwalifikacje.

Wspomniana powyżej Licencja Ministra Finansów (najpopularniejszy certyfikat księgowy) nie jest obowiązkowa, ale warto postawić na biura rachunkowe, które ją posiadają. Dokumentem tym chwalą się głównie księgowi z wieloletnim stażem, dlatego też jest to sygnał, że mamy do czynienia z odpowiednio wykwalifikowaną osobą.

W dzisiejszych czasach warto zwracać uwagę również na Certyfikaty Centrum informacji Księgowej. Jest to specjalna organizacja, która od wielu lat zajmuje się certyfikowaniem biur rachunkowych. Organizacja ta prowadzi specjalne egzaminy dla księgowych i dokładnie weryfikuje poszczególne biura rachunkowe pod kątek określonych kryteriów.

Ubezpieczenie OC

W dzisiejszych czasach każde profesjonalne biuro rachunkowe w Katowicach musi posiadać ubezpieczenie OC, które obok kwalifikacji jest podstawowym warunkiem przy wyborze księgowego. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie ubezpieczenie OC chroni naszą firmę od odpowiedzialności finansowej za wszelkie błędy biura rachunkowego.

Z praktycznego punktu widzenia im większa kwota ubezpieczenia OC tym lepiej dla nas. Warto wspomnieć również i o tym, że niektóre biura rachunkowe w Katowicach mogą posiadać nie tylko podstawowe ubezpieczenie, ale również rozszerzoną polisę. Godne uwagi jest przed wszystkim ubezpieczenie kadr i płac. Ubezpieczenie tego typu przyda się wtedy, gdy zatrudniamy pracowników.

Specjalizacja branżowa

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że niektóre biura rachunkowe specjalizują się w obsłudze firm z konkretnych branży. Na rynku można więc znaleźć sporo rzetelnych biur rachunkowych, które specjalizują się na przykład w rozliczaniu firm transportowych albo farmaceutycznych.

Bardzo popularnym podziałem jest również rozliczanie wyłącznie firmy usługowych albo produkcyjnych. Jeżeli zajmujemy się bardzo nietypową działalnością gospodarczą, to również warto poszukać odpowiednich specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.