Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Jak napisać dobre CV?

Wysłałeś wiele CV, masz duże doświadczenie zawodowe i nadal nie możesz zdobyć wymarzonej pracy? Być może twoje CV jest źle napisane. Odpowiednie przygotowanie tego dokumentu jest niezwykle istotne, gdy na dane stanowisko kandyduje wiele osób. Dobrze skontrowane CV pomoże nam zdobyć przewagę w tym wyścigu.

Jak napisać CV?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego. Jednak mimo to wiele osób popełnia podstawowe błędy. Po pierwsze nagminnie kłamią one w CV. Zamieszczają nieprawdziwe informacje, co do doświadczenia zawodowego czy znajomości języka obcego. A to wszystko w dzisiejszych czasach można błyskawicznie zweryfikować. Gdy nasze kłamstwo wyjdzie na jaw, czeka nas wielki wstyd, a szanse na zatrudnienie spadają praktycznie do zera.

Kolejny błąd to brak profesjonalizmu. Dlatego jeśli decydujemy się na dodanie zdjęcia to unikajmy takich, fotografii na których wyglądamy niepoważnie. Podobnie rzecz wygląda z adresem poczty elektronicznej. Unikajmy adresów typu: seksowny_kociak@poczta.pl czy przystojniaczek87@poczta.pl. W procesie rekrutacyjnym najlepiej sprawdzi się adres e-mail zawierający po prostu imię i nazwisko. Taki e-mail zawsze wygląda profesjonalnie, dodatkowo ułatwia komunikację z potencjalnym pracownikiem. Pracodawca czy rekruter od razu wie do kogo pisze.

Zawsze sprawdzajmy czy nasze dane kontaktowe są poprawne. Literówka w adresie e-mail czy numerze telefonu może kosztować nas wymarzoną posadę.

Jak powinno wyglądać dobre CV?

Warto jeszcze wspomnieć o tym jak napisać cv, aby przyciągnęło ono uwagę osoby, która zajmuje się procesem rekrutacji. Po pierwsze postawmy na schludny wygląd. Unikajmy fantazyjnych, rozstrzelonych fontów. Najlepiej skorzystać z gotowych szablonów dostępnych często za darmo w Internecie. Zaszaleć możemy jeśli startujemy na stanowisko związanie z branżą kreatywną. Grafik czy twórca stron internetowych może pozwolić sobie na nieco większą dowolność. Jednak zachowajmy zdrowy rozsądek. Zbyt wiele różnych elementów sprawi, że CV przestanie być czytelne.

Kolejna istotna sprawa to błędy w pisowni. Nawet te pozornie nieistotne świadczą o braku dokładności kandydata, a także o stosunku do procesu rekrutacji. Oczywiście każdy z nas ma od czasu do czasu wątpliwości dotyczące pisowni. To całkowicie naturalne. W takich chwilach po prostu sięgnijmy po słownik…

Pamiętajmy, że CV może być naszą najlepszą bądź najgorszą wizytówką. To pierwsza forma naszego kontaktu z pracodawcą. Dlatego, CV powinno być idealne, wszak pierwsze ważenie można zrobić tylko raz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.