Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Plastikowe skrzynki na warzywa – czy warto?

Jeszcze kilka lat temu w branży transportowej dostępne były wyłącznie drewniane skrzynki na warzywa. Niestety nawet najlepsze jakościowo drewno jest podatne na gnicie, dlatego też przechowywanie w nich produktów spożywczych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Drewno niestety jest również dobrym siedliskiem dla grzybów, dlatego też znacząco pogarsza się jakość przechowywanych owoców i warzyw.

Plastikowe skrzynie dla wymagających

W ostatnim czasie większość firm rezygnuje z drewnianych skrzyń i inwestuje w plastikowe skrzyniopalety na warzywa, które wbrew pozorom są bardzo wytrzymałe. Polipropylenowe i polietylenowe skrzynki na warzywa doskonale radzą sobie nie tylko w gorące, ale również bardzo mroźne dni. Ich największą zaletą jest oczywiście to, że nie nasiąkają wodą, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania nie wypaczają się i w dalszym ciągu spełniają swoje zadania.

Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą plastikowych skrzyń jest dość wysoka cena, która waha się od 300 do nawet 500 zł. Warto jednak wspomnieć o tym, że w dłuższej perspektywie jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno szybko się zwróci.

Jakie zalety?

Plastikowe skrzynie na warzywa są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości, co oczywiście w branży spożywczej odgrywa bardzo ważną rolę. Oryginalne skrzyniopalety na warzywa od renomowanych producentów umożliwiają również bardzo wysokie i stabilne składowanie, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo cennego miejsca w swoim magazynie. Uważać należy jedynie na to, aby plastikowe skrzynie nie ześlizgnęły się podczas transportu na widłach wózka widłowego. Uszkodzone skrzynie plastikowe niestety nadają się jedynie do wyrzucenia i rzadko kiedy można je naprawić, w odróżnieniu do swoich drewnianych odpowiedników. Z ekologicznego punktu widzenia warto postawić na nowoczesne skrzyniopalety na warzywa, które można oddać do recyklingu.

Co powinny posiadać porządne skrzynie na warzywa i owoce?

Wysokiej jakości skrzynie na warzywa i owoce muszą oczywiście posiadać specjalne otwory wentylacyjne, dzięki którym nie ma ryzyka, że przechowywane produkty zepsują się podczas transportu albo magazynowania. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że plastikowe skrzynie są bardzo lekkie, dlatego też dzięki nim można sporo zaoszczędzić na transporcie. Zamoczone skrzynie drewniane mogą być nawet 30% cięższe, dlatego też warto postawić na modele wykonane z tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.