Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Solidne biuro rachunkowe – jak wybrać, by się nie pomylić?

Prowadzenie księgowości własnej firmy to sfera, w której błędy zdecydowanie się nie opłacają. Dlatego też większość przedsiębiorców powierza to istotne zadanie biurom rachunkowym, które gwarantują firmie bezproblemowe rozliczenia. Ale w jaki sposób wybrać dobre biuro i nie wpaść w ręce oszustów?

Brak certyfikatów i ubezpieczenia? Uciekaj!

Koszty związane z prowadzeniem księgowości przez biuro rachunkowe na ogół nie stanowią dużej części finansów firmy. Ale nie znaczy to, że powinieneś godzić się, by Twoje pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Zanim wybierzesz dla siebie biuro rachunkowe, krytycznie przyjrzyj się dostępnym Ci ofertom.

Czy dane biuro ma atrakcyjną, pełną reklam stronę internetową, ale dziwnym trafem nie możesz znaleźć na niej informacji o posiadanych przez nie certyfikatach czy ubezpieczenie? To nie jest dobry znak. Jeśli na Twoje prośby o udostępnienie tego typu informacji otrzymujesz wyłącznie entuzjastyczne zapewnienie o kompetencjach biura, nie trać więcej czasu na kontakty z tego typu firmą.

Słaby kontakt z klientem? To zapowiedź problemów!

Prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe oszczędzi Ci niewątpliwie sporo czasu, ale tylko w sytuacji, gdy wszelkie potrzebne informacje będą mogły docierać do Ciebie bez przeszkód. Pracownicy biura powinni traktować swoich klientów jak równorzędnych partnerów biznesowych.

Nie ma tu znaczenia, że klient zadaje błahe czy banalne pytania, na które odpowiedź zna nawet początkujący księgowy. Każda wątpliwość musi być tu potraktowana z taką samą powagą – od tego w końcu zależy zaufanie, dzięki któremu biuro może funkcjonować w swojej branży. Czy rozmowa z pracownikami biura sprawia, że czujesz się ignorowany czy traktowany protekcjonalnie? W takim razie nie ma sensu, byś powierzał im bezpieczeństwo finansowe swojej firmy.

Przejrzystość zakresu odpowiedzialności – klucz do solidnych rozliczeń

Nie każde biuro rachunkowe zaoferuje Ci ten sam zakres usług czy sposób ich realizacji. Wiele zależy tutaj od preferencji klienta – jedni wolą szybki i sprawny kontakt z biurem przez Internet, inni natomiast preferują osobiste rozmowy na tematy finansowe. Sam zdecydujesz, jakie prowadzenie księgowości przez biuro rachunkowe odpowiada Ci najbardziej.

Liczy się coś innego – stopień, w jakim personel biura jest w stanie Ci wyjaśnić, czym konkretnie zajmie się w toku swojej pracy, a jakie są Twoje obowiązki. Tak, tak! Biuro rachunkowe nie dostarczy za Ciebie dokumentów firmy ani nie rozwiąże problemów z ich nieczytelnością. Nie zawsze również wprowadzi pełen pakiet danych elektronicznych do komputera. Porozmawiaj z wybranym biurem na ten temat i oczekuj w pełni satysfakcjonujących wyjaśnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.