Olej napędowy należy magazynować zgodnie z przewidzianymi i obowiązującymi przepisami. Do tego celu przeznaczone są specjalne zbiorniki, które można umieścić na ziemi lub pod ziemią. Ponadto wspomniane zbiorniki mają różne pojemności. Według ustawy dostawcy paliw nie mają prawa dostarczać paliwa w miejsca, gdzie nie ma zbiorników dwupłaszczowych lub jednopłaszczowych.
Dlaczego magazynuje się olej napędowy?
Dlaczego magazynuje się olej napędowy? Na to pytanie można odpowiedzieć z łatwością. Po prostu ktoś kto potrzebuje olej napędowy może go magazynować ale tylko w określonych zbiornikach. Kto potrzebuje magazynować olej napędowy? Oczywiście osoby i instytucje, które ten olej wykorzystują i jest on potrzebny im do pracy lub wykonywania określonych czynności. Takie osoby powinny posiadać zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa, mogą mieć je wkopane w ziemię lub ustawione na powierzchni ziemi. Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy spotykamy u rolników, na budowie, w fabrykach produkcyjnych. Wszędzie tam gdzie są maszyny, których praca wymaga wykorzystania paliwa lub oleju napędowego.
Jakie są zbiorniki do magazynowania paliwa?
Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy i zbiornik dwupłaszczowy na paliwo jest wykonany z dwóch warstw stali lub warstw tworzywa sztucznego. Pomiędzy warstwami jest bardzo mało przestrzeni. Wszystkie zbiorniki dwupłaszczowe do paliwa składają się ze zbiornika właściwego i zbiornika w typie płaszcza. Ten drugi za zadanie ma pomieścić co najmniej 110 % projektowej objętości paliwa umieszczonego w zbiorniku właściwym. Składowane paliwo należy w jakiś sposób wydobyć następnie z pojemnika. Dlatego wszelkiego rodzaju rurki, węże, pompy umieszczane są w płaszczu zewnętrznym lub w specjalnie skonstruowanej odpowiednio zabezpieczonej płaszczyźnie. Wszystko musi być zrobione i zabezpieczone tak, by składowane paliwo nie wnikało do gruntu.
Rejestracja zbiorników
Wszystkie zbiorniki dwupłaszczowe przeznaczone do przechowywania paliwa na użytek własny powinny być zarejestrowane w okolicznej jednostce Urzędu Dozoru Technicznego. Rejestracji nie podlegają zbiorniki mniejsze od 2,5 m 3. Ponadto istnieje cały szereg regulacji jak i gdzie takie zbiorniki powinny być umieszczone i ile metrów od budynków gospodarskich, magazynowych, biurowych czy mieszkaniowych.
Dodaj komentarz