Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Zdobycie wymarzonej pracy

Zatrudnienie na satysfakcjonującym stanowisku pracy pozwala nie tylko na odpowiednie zabezpieczenie finansowe, ale wprowadza też komfort psychiczny związany ze zmniejszeniem stresu powodowanego karierą zawodową. Żeby uzyskać angaż na satysfakcjonującym stanowisku, należy zadbać o kilka rzeczy: Co wpisać w CV czy jak przygotować się na rozmowę.

Poszukiwanie pracy

Pierwszym etapem jest znalezienie satysfakcjonującej oferty pracy. Istnieje wiele stron internetowych, które zbierają takowe oferty. Używając filtrów wyszukiwania można znaleźć pracę o interesujących aspektach.

Oprócz popularnych portali internetowych, warto sprawdzić przeróżne fora tematyczne. Bardzo często pojawiają się na nich odnośniki do stron gromadzących konkretne oferty pracy skupiające specjalistów w danej dziedzinie. Następnie należy zaaplikować do kilku prac, bowiem stawianie wyłącznie na jedną opcję niesie ryzyko bezrobocia w przypadku niepomyślnie przeprowadzonej rozmowy kwalifikacyjnej.

Dobre CV

Pracodawca ocenia wstępnie kwalifikacje kandydata na podstawie wysłanego CV. Należy dołożyć wszelkich starań, by było ono klarowne dla pracodawcy, w przeciwnym wypadku odczuje on zmęczenie poszukiwaniem informacji w nieczytelnym i nieintuicyjnym życiorysie.

Informacje zawarte w tym dokumencie powinny zainteresować przede wszystkim pracodawcę. Należy unikać wypisywania wszystkich dotychczasowych prac, bowiem większość z nich może być zupełnie niezwiązanych z potencjalnym, nowym stanowiskiem. To, co wpisać w cv, jest warunkowane przez specyfikę stanowiska, na które aplikuje kandydat.

Udana rozmowa kwalifikacyjna

Osoby, które cechują się pewnością siebie i zdolnością improwizacji, zdecydowanie lepiej radzą sobie z rozmowami o pracę. Nie znaczy to jednak, że nie można się na nią odpowiedni przygotować, a jedynymi atutami gwarantującymi powodzenie są te właśnie cechy.

Przed każdą rozmową kwalifikacyjną warto zebrać kilka ważnych informacji. Pracodawca może przykładowo sprawdzić wiedzę kandydata na temat firmy. Odpowiadając zwięźle i na temat, potencjalny pracownik wykazuje, że podszedł do rozmowy kwalifikacyjnej z powagą. Ponadto warto dokładnie dowiedzieć się jakie kompetencje są niezbędne na danym stanowisku. Gdy osoba przeprowadzająca rozmowa zapyta o zakres obowiązków na stanowisku, kandydat nie tylko zdoła odpowiedzieć, ale może też powołać się na swoje doświadczenie, udowadniając, że powierzone zadania leżą w zasięgu jego umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.