Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Dlaczego warto zbierać złom?

Zbieranie złomu większości ludzi kojarzy się z osobami biednymi, które grzebią w śmietnikach i szukają puszek na sprzedaż. Jednak w obecnych czasach złom jest dość dobrze wyceniany na skupie i można nieźle zarobić. Co warto sprzedać? Ile kosztuje kilogram złomu?

Jaki złom jest skupowany?

Nie każdy rodzaj złomu można sprzedać, choć większość jest przyjmowana na skupach. Najpopularniejszym produktem zapewne są puszki aluminiowe, które kojarzą się wszystkim ze złomem. Jednak na skupie można sprzedać także inne metale, które są dodatkowo lepiej płatne.

Skup złomu przyjmuje także wielkogabarytowe urządzenia, takie jak pralki czy lodówki. Można sprzedać też stare silniki samochodowe lub akumulatory. Przed sprzedażą warto sprawdzić Skup złomu cennik, aby znaleźć punkt, który oferuje najlepszą cenę.

Ile kosztuje kilogram złomu?

Ceny złomu kształtują się różne i wszystko zależne jest od sytuacji na rynku. Warto zatem śledzić cennik i koniunkturę i w razie czego się wstrzymać, jeśli ma się dużo złomu do sprzedania.

Najtańsze jest aluminium i cena za kilogram waha się w zależności od produktu czy regionu od złotówki do 9 złotych. Dużo droższa jest miedź, za którą można otrzymać nawet 30 złotych za kilogram surowca. Mosiądz jest nieco tańszy od miedzi i kosztuje około 20 złotych.

Czy warto zbierać złom?

Skup złomu cennik jest różny w zależności od regionu czy wielkości punktu. Jednak nawet drobny złom opłaca się zbierać i raz na jakiś czas sprzedać. Jest to dodatkowy zarobek, a pieniądze można przeznaczyć na rozrywkę.

Zbieranie złomu to także ekologiczne podejście do sprawy. Dzięki temu, że puszki nie trafią do kosza, będzie mniej śmieci, a z surowców wtórnych można wytworzyć nowe recyklingowe produkty. Zatem zbieranie złomu to nie tylko fajne pieniądze, ale także dbanie o środowisko. Można także żyć ze zbierania złomu, jeśli zainwestuje się w odpowiedni sprzęt i auto. To biznes, który ma przyszłość, a takie punkty generują duże zyski, a więc warto się zastanowić, czy nie jest to dobry sposób na życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.