Lasery dla ginekologii sprawdzają się rewelacyjnie. Za ich pomocą możliwe staje się uzyskanie świetnych efektów w małoinwazyjny sposób. Używa się ich przykładowo w leczeniu nietrzymania moczu, z czym boryka się wiele osób w podeszłym wieku. Warto dowiedzieć się nieco więcej o stosowaniu laserów w ginekologii.
Do czego wykorzystuje się lasery w ginekologii?
Interwencja chirurgiczna jest zazwyczaj związana z dużymi ryzykami powikłań. Na szczęście istnieją bezpieczniejsze możliwości leczenia, takie jak laser frakcyjny. Zabieg ten jest wykorzystywany do poprawienia komfortu seksualnego pacjenta. Przeprowadza się go w celu leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, który może mieć swoje źródło w starzeniu się tkanek i licznych porodach.
W czym mogą pomóc lasery w ginekologii?
Lasery mają szerokie zastosowanie w ginekologii. Sięga się po nieco raz częściej. Świetnie sprawdzają się do odmładzania pochwy. Uzyskane efekty są spektakularne i utrzymują się przez długi czas. Jest to godna polecenia alternatywa dla inwazyjnego leczenia operacyjnego pochwy i krocza. Kobiety mogą liczyć na większy komfort.
Dostępność precyzyjnego sterowania wiązki laserowej powoduje, że nie ma ryzyka uszkodzenia sąsiednich tkanek. Przyspieszenie procesu gojenia i minimalizacja ryzyka powstawania ran powodują, że laser okazuje się być korzystnym narzędziem w ginekologii. Ran, które powstają są niewielkie i niewidoczne, a krwawienie jest rzadkie. Nie pozostają blizny.
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Laseroterapia jest niezwykle bezpiecznym i małoinwazyjnym rozwiązaniem, obarczonym niewielkim ryzykiem powikłań. Trzeba jednak mieć na uwadze, że istnieją pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.
Nie mogą z niego korzystać kobiety ciężarne, osoby stosujące sterydy lub retinoidy. Przeciwwskazaniem będzie także aktywne zakażenie pochwy. Zabiegów laserem nie przeprowadza się u osób, które mają skłonność do powstawania blizn przerostowych.
Dodaj komentarz