Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Jak bezpiecznie korzystać z Facebooka i nie dać się oszukać

Facebook oraz inne media społecznościowe to prawdziwe dobro naszych czasów. Trzeba tylko korzystać z niego z głową, bo różne oszustwa na Facebooku to plaga, którą można być też nieopatrznie dotkniętym. Zbieranie lajków na Facebooku poprzez kupowanie ich na przykład na farmach lajków, wpłacanie pieniędzy na nieprawdziwe aukcje charytatywne i zbiórki, czy wreszcie oszustwa matrymonialne, to tylko kilka przykładów na to, w jaki sposób można dać się oszukać na Facebooku.

Popularne oszustwa na Facebooku

Już na blogu samego Facebooka można poczytać o najbardziej popularnych sposobach na oszukiwanie użytkowników. To między innymi wyłudzanie pieniędzy po wcześniejszym podszyciu się pod czyjąś tożsamość, co z łatwością można zrobić po wykradnięciu konta. To tworzenie zbiórek na leczenie osób nieistniejących, czy wreszcie zbieranie lajków na facebooku poprzez kupowanie ich na tak zwanych farmach lajków. Wszystko to po to, aby dany post miał lepszą widoczność na głównej stronie Facebooka u poszczególnych użytkowników. To tylko kilka najbardziej spektakularnych przykładów, jednak warto pamiętać o tym, że oszuści w internecie są naprawdę bardzo kreatywni. Z pewnością za jakiś czas wymyślą coś nowego.

Jak bezpiecznie korzystać z Facebooka czyli weryfikacja fanpage i ochrona swoich danych

Oszustwa były i będą, to nie ulega wątpliwościom. Warto natomiast być jak najbardziej świadomym użytkownikiem tak zwanych social mediów i nie dać się nabić w balona. Należy między innymi unikać logowania się poprzez Facebook na różne podejrzane aplikacje. To właśnie najczęściej w ten sposób można stracić dostęp do swojego konta, które zostanie przejęte przez hakerów. Nie należy zatem również otwierać różnego rodzaju linków wysyłanych w wiadomościach prywatnych na Facebooku, a głównie mowa tutaj o wiadomościach od osób nieznanych.

Jak bezpiecznie pomagać na Facebooku

Facebook jest stroną dającą wiele bardzo pozytywnych możliwości, między innymi za jego pośrednictwem można nagłaśniać różnego rodzaju akcje charytatywne czy zbiórki pieniędzy. Wcześniej trzeba jednak przeprowadzić małe dochodzenie detektywistyczne i sprawdzić, czy zbiórka lub strona działa legalnie. Weryfikacja fanpage to prosty sposób na sprawdzenie między innymi historii funkcjonowania strony na Facebooku, oraz tego, kto jest jej administratorem. Jeżeli weryfikacja przejdzie pozytywnie, warto promować różnego rodzaju akcje organizowane na Facebooku, bo często dzięki nim można wesprzeć osoby potrzebujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.