Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Porządek w lokalu gastronomicznym

Restauracja, pub, bar – to wszystko to są miejsca, w których higiena ma naprawdę spore znaczenie. Co więcej – niestety warunki pracy w tych miejscach nie pozwalają nam za bardzo na długie i dokładnie sprzątanie. Potrzebne jest zatem coś, co zetrze brud z blatu, wytrze naczynia itp. raz a dobrze. Jaki produkt będzie najlepszy?

Ręcznik papierowy? Ściereczka? Same wady!

Na pewno od razu każdy z nas pomyśli o zwykłym ręczniku papierowym. Niemniej jednak zostawia on ślady, w postaci drobnych, białych farfocli, rozpada się, rozmazuje różne substancje zamiast je wchłaniać a na dodatek nie jest zbyt tani i ekonomiczny. Odpada zatem.

A może w takim razie ściereczka? Cóż ją trzeba co chwila prać, praktycznie po kilku takich praniach nie za bardzo już nadaje się ona do użytku. Słowem – też nie stanowi najlepszego wyboru. Co zatem będzie najlepszą opcją?

Czyściwa papierowe – doskonały wybór!

Otóż najlepsze wydają się być czyściwa papierowe. Co to jest? Otóż jest to specjalny materiał znajdujący się pomiędzy właśnie ściereczką a ręcznikiem papierowym. Produkowany jest z celulozy albo z makulatury bądź z obu tych materiałów jednocześnie.

Czym się charakteryzuje takie czyściwo z papieru? Otóż przede wszystkim nie rozwarstwia się, jest miękkie, doskonale wchłania wilgoć, płyny, smary itp. Ponadto nie zostawia za sobą żadnych smug. Co więcej czyściwo papierowe nie zostawia żadnych pyłów. Słowem – jest po prostu doskonałe do czyszczenia w każdym miejscu.

Wybór czyściwa papierowego

Już wiemy, że czyściwa z papieru naprawdę świetnie sprawdzają się w przeróżnych lokalach o różnym profilu działalności. Jak jednak wybrać najlepsze czyściwo do swojej firmy? Generalnie rzecz ujmując można powiedzieć, że czyściwa celulozowe świetnie sprawdzają się w gastronomii, zaś makulaturowe do mniej wymagających sektorów.

W praktyce jednak w zasadzie każde czyściwo z papieru jest dokładnie oznakowane. Specyfikacja każdego produktu z tego zakresu określa dobrze, gdzie i kiedy można je stosować. Jeśli zatem nie wiemy dokładnie, który produkt byłby najlepszy do naszego lokalu, sklepu itp. to warto kierować się opisem produktu albo też poprosić daną firmę o pomoc we wskazaniu i w wyborze najlepszego czyściwa.

Czyściwa papierowe znaleźć można na E-higiena24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.