Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Sztucer łamany jednostrzałowy

Sztucer jednostrzałowy wcale nie musi oznaczać ograniczenia dla łowcy. Wręcz przeciwnie, wiele polowań kończy się właśnie po jednym strzale, a sztucery myśliwskie jednostrzałowe są uznawane za symbol dobrego, pewnego siebie, jak również kompetentnego strzelca.

Zalety sztucera jednostrzałowego

Duża liczba myśliwych wybiera właśnie sztucery myśliwskie jednostrzałowe ze względu na ich kompaktowe wymiary oraz wyraźną lekkość strzelby w porównaniu do innych rodzajów broni palnej. Sztucery jednostrzałowe są również dość proste w obsłudze.

Często tego typu sztucery są bogato zdobione, cenione za niezwykłą dokładność wykonania. Tego typu sztucery myśliwskie są wybierane przez koneserów sztuki strzeleckiej.

Wykonanie sztucera jednostrzałowego

Im wyższej jakości broń, tym wyższa potrafi być jego cena. W przypadku sztucerów jednostrzałowych bardzo ważna jest precyzja wykonania. Z tego względu dużą część, a nawet cała pracę wykonuje się ręcznie. Na osadę można zastosować między innymi wysokiej klasy drewno orzechowe, natomiast lufa wykonana jest najczęściej ze stali stopowej i może być pokryta cynkiem (w celu zabezpieczenia metalu przed korozją). Lufy sztucerów jednostrzałowych są przeważnie okrągłe na przekroju, jednak zdarzają się unikatowe okazy, które mają przekrój oktagonalny.

Kolejnym bardzo ważnym elementem, determinującym niezawodność sztucera jest celownik. W produkcji coraz rzadziej wykorzystywane są elementy mechaniczne, które są zastępowane wysokiej klasy celownikami optycznymi.

Sztucer myśliwski sprzedam

Ze względu na wysoką cenę sztucerów myśliwskich wielu początkujących, jak również zaawansowanych strzelców decyduje się na zakup broni z drugiej ręki. Jest to stosunkowo tańsze rozwiązanie w porównaniu do zaopatrzenia się w nową broń w sklepie myśliwskim, biorąc pod uwagę, że porządne sztucery myśliwskie kosztują kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Na typowych portalach z ogłoszeniami można znaleźć wiele ogłoszeń o treści “sztucer myśliwski sprzedam”. Należy jednak uważać, bo część z nich to mogą być zabytki znalezione na dnie szafy dziadka, nie nadające się do polowań, a jedynie do tego, by zawiesić je jako eksponat w muzeum. Warto na zakup używanej broni wybrać się z osobą towarzyszącą, która pomoże w sprawdzeniu towaru doradzi, czy zakup wart jest swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.