Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Przeglądy sprawozdań finansowych

Audyt sprawozdań finansowych obrazuje finansowy stan każdej filmy. Takie informacje są istotne zarówno dla kadry zarządzającej firmą, jak i dla inwestorów czy urzędów. Badanie bilansu, jak i innych części audytu sprawozdań finansowych czy sporządzanie sprawozdań to gwarancja zgodności z międzynarodowymi standardami.

Cel usług audytorskich

Celem audytu sprawozdań finansowych jest uwiarygodnienie naszych danych finansowych. Odbywa się to poprzez wydanie opinii biegłego rewidenta, który potwierdzi ich rzetelność. Pozwala nam to zmniejszyć ryzyko podczas podejmowania ważnych decyzji w obrębie naszego przedsiębiorstwa, jego finansów oraz organizacji.

Audyt sprawozdań finansowych pozwala zachować pełną zgodność z obowiązującymi przepisami. Dobry audytor dostosuje strategię, jak i plan badania specjalnie pod daną specyfikę branżową. Badanie sprawozdania finansowego podsienie efektywność pracy w naszej firmie, pozwoli zachować terminy z raportów oraz co najważniejsze, zmniejszyć koszty alternatywnych badań sprawozdań finansowych.

Wyniki rewizji finansowej

Audyt sprawozdań finansowych jest przedstawiany za pomocą opinii, którą uzupełnia biegły rewident. Potwierdza on tym samym możliwość kontynuowania działalności w niezmniejszonym zakresie. Zaświadcza ponadto, że sytuacja finansowa w naszej firmie nie jest poważnie zagrożona.

Na audyt coraz częściej decydują się również uczelnie, organizacje i stowarzyszenia. Czasy, w których sprawozdanie finansowe zlecały tylko spółki zobligowane zdają się odchodzić w przeszłość. Wszystko to ma na celu sprawdzenie danych finansowych jednostki, poprawienie efektywności działania w firmie, oraz uporządkowanie wszelkich procesów kontrolnych.

Etapy audytu sprawozdań finansowych

Pierwszym etapem audytora jest sprawdzenie naszej działalności, organizacji i zbadania sytuacji finansowej na tle otoczenia prawnego. Audytor zapozna się z systemem rachunkowości oraz kontroli wewnętrznej. Na takiej podstawie może on rozpoznać ryzyko i poddać je analizie. Następnie prace takie dzielone są na badania wstępne, które dokonywane są przed końcem roku sprawozdawczego.

Badanie właściwe z kolei wykonywane jest tuż po jego zakończeniu. Wymogi dotyczące badania sprawozdań finansowych reguluje specjalna ustawa o rachunkowości. Wskazuje ona wszystkie podmioty, które podlegają takowej rewizji finansowej.

Artykuł powstał we współpracy z GLC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.