Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Wszystko, co należy wiedzieć o Altium Designer

Altium Designer to system służący do projektowania elektroniki. Często nazywany jest następcą Protela, z którego korzysta szerokie grono zarówno projektantów, jak i elektroników.

Czym jest Altium Designer Viewer?

Altium designer viewer to zintegrowany system, który ma na celu projektowanie elektroniki. Jest on narzędziem w pełni kompleksowym oraz nowoczesnym, które jest spełnić wymagania wszystkich projektantów i elektroników, nawet w przypadku najbardziej zaawansowanych projektów.

Altium Designer jest wykorzystywany do realizacji licznych zadań z zakresu zarówno FPGA, jak i PCB. Obejmuje on dosłownie cały proces – od tworzenia schematów, kodów HDL, stymulację oraz weryfikację, a nawet implementację projektu już na płycie drukowanej, bądź w układzie programowania.

Altium Viewer oferuje także trójwymiarowy tryb pracy z PCB, a także gwarantuje integrację z mechanicznymi systemami CAD, które również są spotykane w trakcie projektowania wszelkiego rodzaju elektroniki. Praca na Altium Designer w znaczący sposób wyróżnia się na tle innych systemów EDA. Umożliwia bowiem – między innymi – zintegrowanie go z zewnętrznymi bazami danych, importowanie projektów z innych programów oraz zapisywanie plików wyjściowych w różnych formatach.

Warto również nadmienić, że Altium Designer posiada rozbudowane funkcje zarządzania dokumentację projektową czy też różnymi komponentami. Ułatwia znacząco zarządzanie wersjami i cyklem życia danego produktu. Wpływa na organizację pracy zespołu projektowego, a także pozwala na nadzorowanie dostępności danych komponentów. Nie można również pominąć możliwości wymiany z jego pomocą dokumentacji z partnerami, wykonawcami, zleceniodawcami i tym podobne.

Altium Designer cena: ile wynosi?

Jeśli chodzi o zakup Altium Designer cena jego jest właściwie podzielona na licencję oraz szkolenie. Licencja na Altium Designer Viewer to koszt około – w chwili obecnej – od sześciu do siedmiu tysięcy funtów. Warto również zwrócić uwagę na szkolenia, które są licznie organizowane na terenie całej Polski. Ich cena wynosi zwykle do około tysiąca złotych i obejmuje między innymi materiały szkoleniowe oraz wyżywienie. Kursy najczęściej są kilkudniowe.

Z całą pewnością Altium Viewer to program, z którego warto korzystać. Jest to system na miarę XXI wieku i można śmiało zaryzykować stwierdzenie, iż jest jednym z najlepszych, obecnie dostępnych systemów EDA dla projektantów i elektroników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.