Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Różne scenariusze gry

Gry w paintball są bardzo popularne i lubiane, z tego tez względu powstaje coraz więcej miejsc, gdzie zespołowo można grać w tą specyficzną grę.

Gry w paintball

Paintball jest rodzajem gry zespołowej, która polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu tzw. markerów. Markery to urządzenia zbliżone kształtem, a także samą zasadą działania do broni pneumatycznej. W broni tej za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla zostaje wyrzucona kulka, która wypełniona jest farbą na bazie żelatyny spożywczej. W momencie, kiedy kolorowym znacznikiem trafimy naszego przeciwnika, niestety kończy on grę. Samo trafienie przeciwnika, kiedy żelatynowa kulka rozbija się, pozostawiając tym samym kolorowy ślad na ubraniu, nazywane jest przez graczy splatem. To właśnie po kolorowym śladzie na ubraniu możemy rozpoznać z daleka, czy udało się nam trafić przeciwnika i czy został on wyeliminowany z gry.

Paintball – gra terenowa flagi

Paintball zasady gry są zazwyczaj stałe, a jedyne czym mogą różnić się poszczególne rozgrywki to scenariusz gry. W tego typie gry na początku rozgrywki tworzony jest scenariusz, który określa jakie cele mają poszczególne drużyny. Jedną z odmian gry w paintball są tzw. flagi (gra terenowa flagi). Aczkolwiek, pomimo tego, że istnieje naprawdę wiele rodzajów tej gry, to zawsze zwycięzcą zostaje ta drużyna, która osiągnie ustalony wcześniej cel (cel założony jest w scenariuszu). We flagach chodzi o zdobycie flagi przeciwnika, a po drodze o wyeliminowanie wszystkich zawodników. Co więcej, tu kluczowe jest też osiągnięcie wyznaczonego punktu, a to wszystko w określonym czasie. Jak widać, scenariusze gry są bardzo restrykcyjne, wszytko po to, by gra nie ciągnęła się w nieskończoność i zachęcała graczy do działania (stąd ten ogranicznik czasowy).

Różne możliwości

Paintball zasady gry zakłada, że wszystkie rozgrywki mogą odbywać się albo w zamkniętym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. W większości przypadków wybierane są gry, które odbywają się na świeżym powietrzu, na specjalnie przygotowanym do tego terenie. Dzięki temu tez gry są bardziej dynamiczne i ciekawe. Specjalny teren przygotowywany jest pod grę, tak więc znajdują się na nim np. różnego rodzaju kryjówki, co sprawia, że gra jest jeszcze bardziej emocjonująca. Wśród wielu odmian gry w paintball, wyróżnia się najczęściej odmianę speedball i woodsball.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.