Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną?

Jak wybrać dobrą kancelarię prawną

Coraz częściej musimy korzystać z pomocy prawnej. Z jednej strony jest to spowodowane ciągłymi zmianami w różnego rodzaju kodeksach karnych, z drugiej zaś naszą większą świadomością. Zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy bezradni wobec urzędu, firm usługowych, produkcyjnych czy sprzedawców.

Porada prawna czy pomoc prawna

To dwie różne formy pomocy świadczone przez prawników. Pierwsza ma najczęściej charakter jednorazowy i dotyczy:

• interpretacji przepisu prawnego,
• informacji o przysługujących prawach,
• pomocy w przygotowaniu odpowiedniego pisma.

Od 2019 r. osoby o niskich dochodach mogą taką poradę uzyskać za darmo. Za jej organizację odpowiadają starostwa powiatowe.
Pomoc prawna to najczęściej dłuższa współpraca z adwokatem i związana z reprezentowaniem klienta przed sądem lub innymi organami. W takim wypadku należy starannie wybrać kancelarię adwokacką w Katowicach.

Kryteria wyboru kancelarii adwokackiej

Każda kancelaria adwokacka w Katowicach świadczy usługi w zakresie rozwodów, świadczeń alimentacyjnych, prawa spadkowego, sporów majątkowych. W takich przypadkach możemy w zasadzie wybrać każdą, zwłaszcza jeżeli ktoś nam ją poleci. Inaczej jest w przypadku spraw dotyczących prawa gospodarczego lub karnego. W takim przypadku trzeba zwrócić uwagę, czy kancelaria adwokacka w Katowicach posiada prawników specjalizujących się w tych dziedzinach i mają oni odpowiednie doświadczenie. Jak to zrobić?

Po pierwsze należy sprawdzić ofertę kancelarii w internecie. Znajduje się tam najczęściej krótkie port folio zatrudnionych adwokatów. Po drugie warto poszukać opinii w internecie, w czym specjalizuje się dana kancelaria adwokacka w Katowicach, jakie ma sukcesy na koncie. I wreszcie po trzecie należy udać się do kancelarii, dowiedzieć o warunki współpracy. Na końcu pozostaje podpisanie umowy i udzielenie pełnomocnictw.

Ile to kosztuje?

Nie jest tanio, a ostateczna cena zależy od:

• skomplikowania sprawy – sprawy karne są znacznie droższe,
• ilości materiałów dowodowych – im więcej przygotujemy ich sami, tym mniej zapłacimy,
• ilości rozpraw sądowych,
• renomy kancelarii – te najlepsze życzą sobie najwięcej.

Kancelarie adwokackie w Katowicach stosują różne formy rozliczeń. Stawka za godzinę jest korzystna przy sprawach drobnych. Przy sprawach sądowych lepiej ustalić stawkę ryczałtową, czyli za całość sprawy. Oczywiście kwotę można wpłacać w okresowych transzach. Firmy, które często korzystają z pomocy prawnej, powinny wybrać formę abonamentu miesięcznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.