Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Różne licencje DraftSight

Program do projektowania CAD, który pracuje w najpopularniejszych systemach operacyjnych, można użytkować z różnymi licencjami, a nawet w wersji darmowej. Jakie są różnice w DraftSight Professional?

Bez względu na posiadaną licencję, każda wersja programu posiada polskie interfejs oraz pomoc techniczną. Jest to pomocne szczególnie na początku przygody z rysowaniem w tym programie. DraftSight Lisp umożliwia efektywną automatyzację rysowania i opisywania elementów projektu.

Licencje

Podstawowe licencje DraftSight są cztery i dzielą się na:
– Standard
– Professional
– Premium
– Enterprise / Enterprise Plus

Cechy wspólne we wszystkich wersjach
Niezależnie od licencji, zawsze otworzymy i zapiszemy projekt do plików .DWG i .DXF. Oprogramowanie umożliwia projektowanie i rysowanie 2D.

Od draftsight professional udostępniono dwie biblioteki: elementów Toolbox i ramek rysunkowych. Dostępny jest także generator G-kodów, interfejs API i menadżer atrybutów bloków. Można nagrywać makra, importować pliki .DGN .SVG .PDF i DELMIA XML, czy wykorzystywać formuły w tabelach.

DraftSight Professional zapewnia również integracje z:
– SOLIDWORKS PDM, Electrical,
– 3DExperience, GEOVIA, DELMIA,
– 3DExperience Marketplace,
– HomeByMe.

Pozostałe licencje
Licencje DrafSigth Premium oraz DraftSight Enterprise / Enterprise Plus rozszerzają funkcjonalność o dostęp do biblioteki projektów i tabeli materiałowych. Możliwe są również powiązania geometryczne i materiałowe w 2D oraz projektowanie 3D.

Licencje Standard, Professional, Premium są jednostanowiskowe. Enterprise / Enterprise Plus to licencja sieciowa. W niej również dostępne jest pełne wsparcie techniczne.

Dla kogo DraftSight Student?
Niekomercyjne wersje DraftSight powszechnie wykorzystują nauczyciele, uczniowie, czy studenci. Osoby, które zajmują się hobbystycznie projektowaniem CAD 2D i 3D. Program jest często polecany nawet na specjalistycznych forach internetowych.

Wygodny interfejs, duża ilość materiałów szkoleniowych czy wreszcie DraftSight LISP, który istotnie poprawia ergonomię pracy, zapewniają temu narzędziu niesłabnącą popularność. Warto również pamiętać o tym, że DraftSight Student może pracować zarówno w systemie Microsoft Windows, Linux, jak i Mac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.