Jedyn yjzel, czyli osioł, kańs se swoja tasza posioł.

Reklamy na YouTube – źródłem frustracji wielu internautów

To, co dla jednych jest błogosławieństwem, dla innych może być przekleństwem i to jest taki swoisty paradoks. Podobne odczucia wywołują reklamy na youtube, Dla jednych są źródłem ogromnych zysków, a dla innych niepotrzebnymi śmieciami, których trzeba się natychmiast pozbyć.

Komu przeszkadzają reklamy na youtube?

Zazwyczaj osobom starszym, które chcą jedynie obejrzeć interesujący ich materiał, a nie mają zamiaru użerać się z wyskakującymi, co chwilę okienkami reklamowymi. Reklama na youtube jest też zmorą dla najmłodszych, gdyż przerywa im transmisje ulubionej bajki. Poza tym reklama w youtube wydłuża strasznie czas oczekiwania na bajkę, a dzieciaki nie słyną z dużej dozy cierpliwości. Jeśli muszą na coś zbyt długo czekać szybko się nudą i tracą definitywnie zainteresowanie tym, co aktualnie robiły.

Czy reklamy w wyskakujące podczas transmisji, da się jakoś zneutralizować?

Oczywiście, niemniej trzeba zrobić jak to zrobić. Na samym początku można klikać w kolorowe krzyżyki na górze każdego okienka, gdy to nie pomoże- można wejść w ustawienia You Tube i tam dokonać modyfikacji ustawień, które zredukują liczbę nachalnych reklam. W ostateczności upierdliwa reklama w youtube może zniknąć po interwencji moderatorów serwisu, jeśli wystosuje się do nich stosowną prośbę. Przy czym, nie ma całkowitej pewności, że zostaje ona rozpatrzona pozytywnie.

Co w razie odmowy?

Reklama na youtube ma to do siebie, że wyskakuje jedynie przez pewien krótki okres, a później częstotliwość jej pokazywania znacznie spada. Jest więc nadzieje, że z czasem będzie można obejrzeć transmisję filmu czy innego wydarzenia na youtubie bez żadnych zakłóceń. Trzeba tylko cierpliwie przeczekać nawał reklam lub wyłączać je własnoręcznie przy pomocy klawiatury, lub myszki. Z czasem można się też do nich przyzwyczaić i je konsekwentnie ignorować.

Dlaczego reklamy na youtube budzą, aż tyle kontrowersji?

To chyba dlatego, że taka jest natura ludzka. Człowiek lubi popadać w skrajności. Dla jednych reklama na youtube jest źródłem zysku i sporego prestiżu, dla drugiego udręką, która go wkurza i doprowadza do szewskiej pasji. Jak widać, nie powstała jeszcze żadna rzecz, która mogłaby budzić wyłącznie pozytywne skojarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.